×

Ruszyła rekrutacja do VII edycji programu Sportowa Akademia Veolii

10 września ruszyła rekrutacja młodych, utalentowanych sportowców do kolejnej edycji Sportowej Akademii Veolii. Uczestnicy programu będą mieli możliwość udziału w szkoleniach, które pomogą im w kształtowaniu kariery. Ponadto otrzymają wsparcie stypendialne.

 

– Wyczynowy sport to nie tylko talent i litry potu wylane na treningach. Do właściwego rozwoju kariery sportowej niezbędna jest także wiedza z zakresu psychologii sportu, marketingu sportowego, prawa czy dietetyki. Cieszę się, że nie brakuje młodych ludzi, którzy chcą się doskonalić, a Veolia może im w tym pomóc. Dlatego gorąco zapraszamy do zgłaszania się do siódmej edycji naszego programu – mówi Gérard Bourland dyrektor generalny grupy Veolia w Polsce.
Tak jak w poprzednich edycjach Programu, beneficjenci Sportowej Akademii Veolii przez rok będą uczestniczyć w zajęciach prowadzonych przez profesjonalnych wykładowców. Bogaty pakiet szkoleniowy pozwoli młodym sportowcom zdobyć specjalistyczną wiedzę, dzięki której świadomie będą budować swój wizerunek i rozwijać umiejętności komunikacyjne. Natomiast doradztwo zawodowe pokaże im wymiar pozasportowy, jakiego mogą doświadczyć po zakończeniu kariery.
O udział w Programie mogą się starać sami zawodnicy, ich macierzyste kluby sportowe lub właściwe związki sportowe oraz urzędy miast (wydziały sportu). Każdy związek sportowy może zgłosić maksimum pięciu kandydatów, a klub dwóch. Kandydaci muszą pochodzić z województwa mazowieckiego, łódzkiego i wielkopolskiego lub powiatów chrzanowskiego bądź tarnogórskiego oraz powinni uprawiać jedną z  niezespołowych dyscyplin olimpijskich. Konieczne jest udokumentowanie sukcesów sportowych zawodnika i mile widziane jest zaprezentowanie osiągnięć w zakresie kształcenia szkolnego. Ostatecznego wyboru beneficjentów w Warszawie, Łodzi, Poznaniu, Tarnowskich Górach i Chrzanowie dokonają kapituły złożone z przedstawicieli urzędów poszczególnych miast, mediów lokalnych oraz organizatorów – Veolii i Havas Sports & Entertainment.

 

Więcej informacji na temat rekrutacji do nowej edycji TUTAJ.