×

Konkurs na pracę inżynierską rozstrzygnięty!

W czwartek 18 czerwca zakończyliśmy tegoroczną edycję konkursu na pracę inżynierską, w której brali udział studenci Politechniki Poznańskiej. Mimo trudności wynikających z obecnej sytuacji epidemicznej, udało się zorganizować przesłuchanie finalistów przy zachowaniu obowiązujących zasad bezpieczeństwa.

Czworo finalistów miało okazję wystąpić przed jury złożonym z przedstawicieli Veolii Energii Poznań oraz grona profesorskiego Politechniki Poznańskiej. Poza przedstawieniem głównych założeń i wniosków swoich prac musieli też odpowiedzieć na serię nie zawsze łatwych pytań. Szczególne uznanie i pierwsze miejsce w konkursie (nagroda 5 tys. zł) zdobył Jacek Roman, student Wydz. Budownictwa i Inżynierii Środowiska za pracę: „Technologie zgazowania odpadów komunalnych zintegrowane ze skojarzonym wytwarzaniem energii elektrycznej i ciepła”. Drugie miejsce (3 tys. zł i wyjazd na Veolia Summer School) przypadło Judycie Paszkowskiej z Wydz. Maszyn Roboczych i Pojazdów za pracę: „Analiza procesu spalania gazu ziemnego w modelowej komorze turbiny gazowej”.

W finale znalazły się aż trzy panie, co dowodzi, że hasło „Dziewczyny na Politechniki!” sprawdza się, a branża energetyczna może liczyć nie tylko na panów z zamiłowaniem technicznym…..

Zwycięzcom gratulujemy i liczymy na równie udaną kolejną edycję konkursu.

Attachments