×

Nowa instalacja energetyczna

W nietypowy sposób – z powodu obecnych ograniczeń związanych z pandemią – w czwartek 29 października odbyła się inauguracja przyjaznej środowisku instalacji energetycznej, którą Veolia zbudowała w Szlachęcinie na terenie oczyszczalni ścieków należącej do firmy Aquanet.

W inauguracyjnej konferencji prasowej (odbywającej się w formie on-line) wzięli udział: prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak, Frédéric Faroche – dyrektor generalny Grupy Veolia w Polsce, prezes Zarządu, Krzysztof Zamasz – dyrektor handlowy Grupy Veolia w Polsce, członek Zarządu oraz Dalida Gepfert – prezes Zarządu Veolii Energii Poznań.

Największą zaletą oddanej do użytku instalacji jest znaczące ograniczenie emisji dwutlenku węgla, związków siarki oraz pyłów, co wpłynie na poprawę jakości powietrza w pobliskich miejscowościach: Czerwonaku, Murowanej Goślinie i okolicy. Powstanie systemu w Szlachęcinie to krok do pogłębienia relacji trzech stron: Miasta Poznań, Aquanetu i Veolii, czego wyrazem było podpisanie listu intencyjnego o dalszej współpracy w ramach realizacji działań na rzecz klimatu w Poznaniu.

Więcej dowiesz się tutaj