×

Elektrociepłownia po ulewie….. – aktualizacja

Wtorkowa burza spowodowała wiele szkód i utrudnień w Poznaniu i okolicach. Elektrociepłownia Karolin również padła jej ofiarą – konieczne było wypompowanie wody nagromadzonej w niżej położonych elementach instalacji i budynków. Na pomoc ruszyły okoliczne jednostki Państwowej oraz Ochotniczej Straży Pożarnej, by w ciągu kilku godzin usunąć nadmiar wody.

Choć sytuacja była poważna, w żaden sposób nie zagroziło to właściwej działalności elektrociepłowni, a dostawy ciepła przebiegały w sposób niezakłócony.

 

Słowa uznania i podziękowania za sprawnie przeprowadzoną akcję i wzorcową współpracę należą się zarówno strażakom z jednostek, które stawiły się na pomoc, jak i pracownikom Veolii Energii Poznań.

Dziękujemy druhom i druhnom z OSP Granowo, OSP Września, OSP Węgierki, OSP Marzenin, OSP Nekla, OSP Mosina, OSP Grodzisk Wlkp., OSP Gniezno i OSP Wielichowo oraz jednostkom PSP z Poznania – JRG 3 i JRG 5.

Za odpowiedzialną postawę i troskę o urządzenia dziękujemy :  zakładowym strażakom z Wydz. BHP i pracownikom zmian B oraz D, którzy jako pierwsi bez wahania rozpoczęli akcję ratowniczą na terenie EC Karolin.