×

Veoliada w Poznaniu

Veoliada to projekt Sportowej Akademii Veolii Junior, rozgrywki ruchowe dla przedszkolaków, połączone z poznawaniem dyscyplin sportowych.  W tym roku, podczas drugiej edycji, najmłodsi mogli odkryć tajniki  karate, tenisa, koszykówki czy jeździectwa.  Na zakończenie uczestnicy Veoliady zmierzyli się także w konkursie, którego zadaniem było przygotowanie kreatywnej pracy podsumowującej udział w projekcie. Komisja konkursowa nagrodziła 3 placówki z Poznania:
1. Przedszkole nr 112 „Mali Przyrodnicy”
2. Przedszkole nr 187 „Leśny Zakątek”
3. Przedszkole nr 69 im. F. Chopina

Podsumowanie projektu i wyróżnienie nagrodzonych odbyło się w formule online. Wzięli w nim udział nie tylko przedstawiciele zwycięskich  placówek, ale także goście oficjalni: Eliza Malarecka Kierownik Oddziału Projektów Edukacyjnych i Relacji Zewnętrznych Urzędu Miasta Poznania oraz Olga Fasiecka – Manager Biura Komunikacji Veolia Energia Poznań (sponsora projektu).

 

Sportowa Akademia Veolia Junior (SAV Junior) to odpowiedź na zwiększający się problem niewystarczającej aktywności fizycznej najmłodszych. Celem programu jest dbałość o zdrową przyszłość kolejnych pokoleń poprzez zachęcanie dzieci w wieku przedszkolnym do regularnej aktywności fizycznej (m.in. poprzez zapoznanie z różnorodnymi dyscyplinami sportowymi) , a także podniesienie świadomości rodziców w tym zakresie.

SAV Junior realizowany jest w Poznaniu w partnerstwie z Urzędem Miasta Poznania.