×

Ćwiczenia jednostek ratownictwa wysokościowego w poznańskiej Elektrociepłowni

29 marca br. do poznańskiej Elektrociepłowni Karolin przyjechali strażacy z zachodniej i środkowej części Polski. Organizatorem wyjątkowych ćwiczeń ratowniczych jest jednostka ratowniczo-gaśnicza nr 5 z Poznania, a gospodarzem obiektów, na których będą trenować strażacy ratownicy wysokościowi – Veolia Energia Poznań. 

Dzięki udostępnieniu przez poznańską Veolię takich elementów infrastruktury jak wysoki na 62 metry akumulator ciepła czy zbiornik na biomasę, 70 strażaków z jednostek ratownictwa wysokościowego Państwowej Straży Pożarnej będzie miało możliwość sprawdzenia się w nietypowych warunkach. 

Uczestnicy ćwiczeń będą doskonalić swoje umiejętności z zakresu poruszania się po obiektach przemysłowych, udzielania pomocy w „wyreżyserowanych” wypadkach i współdziałania z pracownikami poznańskiej elektrociepłowni. Jak podkreśla Jan Pic, prezes zarządu Veolia Energia Poznań SA – Elektrociepłownia Karolin ze względu na charakterystykę poszczególnych obiektów oraz warunki wysokościowe i przemysłowe stanowi  ważny obiekt infrastruktury krytycznej na mapie Poznania. Udostępnienie naszych instalacji strażakom pozwoli specjalistom z różnych części Polski przećwiczyć umiejętności ratownicze w praktyce, aby w razie potrzeby szybko i sprawnie nieść pomoc, także na wysokości i w trudnych warunkach.

Strażacy na terenie poznańskiej elektrociepłowni przez cały dzień 29 marca br. będą uczestniczyć w zainscenizowanych zdarzeniach symulujących prawdziwe wypadki.