×

Ćwiczenia jednostek ratownictwa wysokościowego w poznańskiej Elektrociepłowni

25 kwietnia do poznańskiej Elektrociepłowni na wyjątkowe ćwiczenia przyjadą strażacy z całej Polski. Organizatorem warsztatów wysokościowych jest jednostka ratowniczo-gaśnicza nr 5 z Poznania, a gospodarzem obiektów, na których będą trenować strażacy ratownicy wysokościowi – Veolia Energia Poznań. 

Dzięki udostępnieniu przez poznańską Veolię takich elementów infrastruktury jak wysoki na 35 metrów zbiornik na biomasę oraz most ciepłowniczny nad Wartą, 60 strażaków z różnych jednostek ratownictwa wysokościowego Państwowej Straży Pożarnej będzie miało możliwość sprawdzenia się w nietypowych warunkach. 

Uczestnicy ćwiczeń doskonalić będą umiejętności z zakresu poruszania się po obiektach przemysłowych, udzielania pomocy w „wyreżyserowanych” wypadkach i współdziałania z pracownikami poznańskiej elektrociepłowni. Jak podkreśla Jan Pic, prezes zarządu Veolia Energia Poznań SA –

Elektrociepłownia Karolin ze względu na charakterystykę poszczególnych obiektów oraz warunki wysokościowe i przemysłowe stanowi  ważny obiekt infrastruktury krytycznej na mapie Poznania. Udostępnienie naszych instalacji strażakom pozwoli specjalistom z różnych części Polski przećwiczyć umiejętności ratownicze w praktyce, aby w razie potrzeby szybko i sprawnie nieść pomoc, także na wysokości i w trudnych warunkach.

Strażacy na terenie poznańskiej elektrociepłowni oraz mostu technicznego na rzece Warcie przez cały dzień 25 kwietnia br. będą uczestniczyć w zainscenizowanych zdarzeniach symulujących prawdziwe wypadki.